Nawigacja

BLUE COUNTRIES

ŁÓDŹ (PL)

Działania rozpoczęły się 11 listopada - niedziela. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić jedno z dwóch najsłynniejszych łódzkich muzeów: Muzeum Kinematografii i Pałac Herbsta. Uczestnicy zapoznali się z historią Łodzi i tym, jak jej położenie (w pobliżu rzek) okazało się korzystne dla rozliczenia rewolucji przemysłowej w Polsce. Uczestnicy zapoznali się także z krótką historią Łodzi jako stolicy kinematografii w Polsce. Później uczestnicy mieli okazję spędzić czas z rodzinami goszczącymi i doświadczyć polskich uroczystości narodowych - Święta Niepodległości. Brali udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, imprezach i uroczystościach. Raz w życiu.

                                       

Drugi dzień - 12 listopada - poniedziałek obejmował wycieczkę do Wrocławia (autokarem). Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Hydropolis - centrum nauki o wodzie, gdzie uczestnicy mieli okazję zagłębić się w temat pochodzenia wody. Była to bardzo edukacyjna działalność i przyniosła wiele korzyści dla projektu. Później uczestnicy wzięli udział w wycieczce z przewodnikiem po Wrocławiu. Wycieczka została zorganizowana wzdłuż rzeki Odry i koncentrowała się na funkcjach rzeki w różnych okresach historycznych. Uczestnik poznał znaczenie rzeki podczas lokalizowania miasta w średniowieczu.

 

                                 

 

Trzeciego dnia - 13 listopada - wtorek uczestnicy zostali zaproszeni do szkoły. Uczniowie wzięli udział w wielu zajęciach typu lodołamacze, takich jak: lekcja polskiego, tradycyjnego polskiego tańca ludowego, quiz geograficzny. Uczestnicy mieli również okazję zaprezentować krótką prezentację Powerpoint o swoich krajach, miastach i szkołach! Nauczyciele z drugiej strony wzięli udział w spotkaniu projektowym. Omówili nadchodzące działania, zaktualizowali daty innych mobilności, omówili zadania i delegowali je. Każdy kraj partnerski zgodził się na wnioski osiągnięte podczas spotkania projektowego. Po zajęciach szkolnych uczestnicy wzięli udział w spotkaniu projektowym na Politechnice Łódzkiej. Uczestnicy wzięli udział w debacie na temat pochodzenia wody, a także pokazali swoje odkrycia przed naukowcami z Politechniki Łódzkiej. To było bardzo wyjątkowe spotkanie. Następnie uczestnicy wzięli udział w wycieczce z przewodnikiem wzdłuż rzeki Sokołówki z ASP do Parku Śledzia. Podróż była ukierunkowana na temat historii Łodzi z perspektywy rzek, początków rewolucji przemysłowej w Łodzi.

 

                               

 

Ostatni, czwarty dzień - 14 listopada - środa stanowił pożegnalne spotkanie w szkole. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych w teambuildingu, a nauczyciele dokonali oceny wizyty / questioanaires /. Później wzięliśmy udział w wycieczce z przewodnikiem w Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Była to lekcja o obiegu wody w naszych miastach, a następnie o warsztatach.

 

                             

 

Uczestnicy poznali polską kulturę. Smakowali polskiej kuchni. Uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników z różnych krajów europejskich. Uczestnicy poznali różne hipotezy związane z początkami wody na naszej planecie. Dowiedzieli się o znaczeniu rzeki w mieście. Nauczyli się, że oszczędzanie wody i oczyszczanie ścieków jest jednym z najważniejszych aspektów codziennego życia.

 

                                
 

https://www.smore.com/fbns6-blue-countries-erasmus-project?ref=email-content#w-0119906850

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa ZNP w Łodzi
    BUDYNEK A

    ul. Bohdanowicza 4
    93-552 Łódź

    BUDYNEK B

    ul. Scaleniowa 6
    93-436 Łódź
  • Dyrektor Zespołu Szkół ZNP
    Sekretariat (ul. Scaleniowa 6)

    tel.: (+42) 680 19 36
    e-mail: szkolyZNP@poczta.fm



    Wicedyrektor Zespołu Szkół ZNP
    Sekretariat (ul. Bohdanowicza 4)

    tel.: (+42) 648 52 28
    e-mail: sekretariatspznp@onet.pl
    e-mail: spznp@onet.pl

    .

Galeria zdjęć